Co s sebou na jednodenní kurzy?

Lyže hůlky a snowboard v podepsaném obalu. Pro menší děti, prosíme, podepsání hodně čitelné a umístěné tak, aby dítě obal co nejlépe poznalo ve velkém množství stejných obalů. Úplní začátečníci hůlky nepotřebují.

Lyžařské/snow boty nedávejte společně do obalu s lyžemi/snow, děti se přezouvají uvnitř v autobuse.

 Dále do tašky či batohu, který mají děti po cestě u sebe a přes den zůstává v autobuse: přilba (pod přilbu doporučujeme vnitřní hodně slabou čepici nebo kuklu), lyžařské brýle, rukavice, náhradní suché oblečení, do kterého se děti v případě potřeby převlečou na cestu zpět (spodní prádlo, punčocháče, tepláky, triko, mikina), svačina na cestu tam i zpět a pití v nerozbitném obalu (na cestu tam např. džus v krabičce, na cestu zpět teplý čaj v nerozbitné termosce).

Peníze na oběd, budou se vybírat při nástupu do autobusu.

 Roller na skipas.

Pokud dítě užívá léky (např. i Kinedril), prosím, informujte prosím instruktora a také dítě, aby včas řeklo, že je mu špatně. Není nutné, aby dítě doma snídalo, nasnídá se během cesty.

Prosíme rodiče všech holčiček s dlouhými vlasy, aby měly svázané vlasy (např. copánky) a zasponkované, jelikož opravdu není při lyžování příjemné, když vlasy vylézají do obličeje.

Nezapomeňte minimálně před sezonou na servis lyží (navoskování a broušení hran). Na lyže se nelepí sníh a lyže lépe v oblouku "drží".

Zkontrolujte vázání, seřízené podle stanovených bezpečnostních norem! V případě závady vedoucí nejsou oprávněni toto seřízení na svahu měnit.

Nedoporučujeme dávat dětem s sebou mobilní telefony, tablety, MP4/DVD přehrávače, atd. Je opravdu náročné tyto cennosti hledat po autobuse nebo ve sněhu.

Informujte ráno své dítě, zda bude vystupovat v Plzni na Borech či u Plazy.

Zhodnoťte zdravotní způsobilost dítěte, neposílejte děti s teplotou, úrazem, v rekonvalescenci nebo s žaludečními problémy. Zdravotní potíže se můžou na horách zhoršit.

Lyžařská přilba je povinná pro všechny děti!!!

Prosíme rodiče menších dětí o polepení helmy velkou čitelnou jmenovkou, aby mohli instruktoři již od 1. lekce oslovovat děti jménem.

Pro pokročilé snowboarďáky i lyžaře doporučujeme páteřní chránič.

Školení je určeno pro všechny zájemce, kteří si chtějí zdokonalit svoji techniku lyžování a snowboardingu a to praktickým výcvikem, teoretickými přednáškami i metodickým rozborem. Program je bohatý: metodika nácviku smýkaných a carvingových (řezaných) oblouků, metodika pro výuku dětí, výuka na supershorties, současný stav lyžařského sportu, výzbroj, výstroj, …

Podmínkou školení je dosažení věku 18 let a členství v SLČR před zahájením kurzu, které je možné zařídit přes náš sportovní klub.
SLČR – Svaz lyžařů České republiky – akreditované zařízení - www.czech-ski.com

Letošní školení se uskuteční v termínu 14. - 16. 12. 2018.

Zahájení:
5. 1. 2019

Termíny lekcí:
5. 1., 12. 1., 19. 1., 26. 1., 2. 2., 9. 2. 2019
Vzhledem k nestabilním sněhovým podmínkám bude každý čtvrtek po 17. hodině na těchto www stránkách a FB oznámeno, zda se lekce uskuteční. V případě neuskutečněných lekcí ve výše uvedených termínech, se lekce posouvají na další soboty 16. 2., 9. 3., … V sobotu 23. 2. a 2. 3. se z důvodu plzeňských jarních prázdnin nepojede.

Typy kurzů:
Od úplných začátečníků, kteří nikdy nestáli na lyžích/snowboardech až po dobré lyžaře/snowboardisty, kteří si chtějí zdokonalit techniku.
• Lyžařské kurzy pro děti od 5 - 18 let
Od úplných začátečníků, kteří se hravou formou seznamují s pohybem na lyžích až po velmi dobré lyžaře, kteří se chtějí zdokonalit nejen v carvingové technice. Děti jsou zařazeny do odpovídajících skupin dle věku a výkonnosti podle vyplněné přihlášky a rozřazeni do družstev při první lekci.
• Snowboardové kurzy pro děti 8 - 18 let
Snowboardové začátky jsou pod vedením instruktora mnohem jednodušší a rychlejší. Zdokonalíme i zkušené ridery. Děti jsou zařazeny do odpovídajících skupin dle věku a výkonnosti podle vyplněné přihlášky a rozřazeni do družstev při první lekci.

Místo výuky:
Špičák: Potraviny-Hořec (svah je rezervován pouze pro naši lyžařskou školu),
Vajsovna – dětské hřiště, Gódl, Pancíř, ..., Mariánské Lázně, …, Kocourov, Nýrsko.
Místa výuky jsou vybírána dle aktuálních sněhových podmínek a lyžařských dovedností dětí.

Poslední lekce:
Závody (obří slalom) na lyžích/snowboardech a maškarní rej na lyžích (pro menší děti).

Oběd:
Polévka, hlavní jídlo a čaj v místní restauraci. Cena cca 90 Kč, platí se na místě.
Na obědě si děti odpočinou a naberou sílu před odpolední výukou.

Upozornění:
Žádáme o odborné seřízení bezpečnostního vázání, lyže musí mít bezpečnostní brzdy. Lyže (společně s hůlkami) a snowboardy budou přepravovány pouze v podepsaném obalu! Pro všechny děti jsou povinné přilby!

Odjezd:
7:30 Kotkova
https://mapy.cz/zakladni?x=13.3650217&y=49.7468422&z=17&source=stre&id=114782

7:45 hod.: Plzeň – konečná tramvaje č. 4 na Borech, autobusová zastávka směr Klatovy
8:00 hod.: Přeštice – autobusové zastávky na Masarykovo náměstí
Návrat:
18:00 hod. – Plzeň Bory
18:15 hod. - parkoviště Kotkova

V případě změny budete informováni ráno při odjezdu autobusu. Snažíme se, aby autobusy přijely včas, avšak nikdy dříve než v uvedený čas. Prosíme rodiče o trpělivost v případě zpoždění (např. extra zastávky pro děti navíc, dopravní situace, …).

Cena:
2700 Kč – jednotná cena pro všechny typy lyžařských i snowboardových kurzů.

Cena obsahuje:
Dopravu autobusem, celodenní výuku lyžování/snowboardingu pod vedením zkušených instruktorů, cvičitelů a učitelů lyžování (kvalifikace Svazu lyžařů ČR), zdravotnický dohled, pojištění na odpovědnostní plnění LŠ a správní poplatky.
Cena neobsahuje:
1200 Kč na lyžařské vleky, platí se společně s kurzovným.
Oběd, který se platí na místě a úrazové pojištění.
V případě neúčasti se vrací peníze za neprojeté lyžařské vleky. Částka za dopravu a školné se nevrací, místo je možné po telefonické dohodě na čísle 739 088 396 obsadit jinou osobou bez nároku na výuku.
Vyúčtování lyžařských vleků bude provedeno dle skutečných nákladů po ukončení všech šesti lekcí. Tzn., že vracíme za vleky vždy, když je dítě nemocné a samozřejmě začátečníkům, kteří první lekci vlek nevyužívají.
Upozorňujeme, že peníze se vrací pouze v hotovosti.
Termín Vám bude zaslán e-mailem a najdete ho i na těchto webových stránkách po ukončení kurzů.

Přihlášky a placení:
Přihlášky a platba sobotních kurzů je možná dvěma způsoby, platba však musí vždy obsahovat kurzovné i zálohu na vleky, tj. celkem 3900 Kč.
• Vyplněním on-line přihlášky a uhrazením platby na účet vedený u ČSOB: 198414435/0300. Jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel z rodného čísla dítěte a do poznámky jméno dítěte. Platbu zašlete nejpozději do 5-ti dnů od zaslání přihlášky.
Přihláška bez platby nebude akceptována. Platba připsaná na účet bez zaslání přihlášky a nevyplněného variabilního symbolu bude vrácena.
• Platba v hotovosti je možná 7. 11. a 14. 11. 2018 od 17 do 18 hod. v SKI SERVIS PROFI. Jedná se pouze o tyto dvě středy a určené časy! SKI SERVIS PROFI – servis lyžařského a snowboardového vybavení v Plzni, Mikulášská 2. http://www.skiservisprofi.cz/

Rozdělení do autobusů (jmenný seznam) zašleme e-mailem ve čtvrtek 3. 1. 2019 na adresu uvedenou v přihlášce.

co s sebouCo s sebou na jednodenní kurz?

Individuální výuka snowboardingu a lyžování (nejen pro děti)

Termín lekcí:
V případě dobrých sněhových podmínek po celou zimní sezónu 2018/2019.

Výuka 4 hodiny:
10:00 – 12:00 hod., 13:30 – 15:30 hod.

Cena jedné lekce:
1 osoba – 1 400 Kč / os.
2 osoby – 750 Kč / os.
3 osoby – 550 Kč / os.
4 osoby – 400 Kč / os.

Cena obsahuje:
Celodenní výuku lyžování či snowboardingu pod vedením zkušených instruktorů a cvičitelů SLČR.

Cena neobsahuje:
Dopravu, lyžařské vleky.
Sraz na předem domluvené sjezdovce na Špičáku (v Železné Rudě).
Cena lyžařských vleků dle ceníku dané sjezdovky.

Přihlášky:
Vždy nejméně 4 dny předem, tj. ve středu do 15:00 hod. na telefonu: 739 088 396.

Letos poprvé bychom rádi dětem nabídli možnost výuky v německém lyžařském areálu Javor. Doufáme, že potěšíme nejen rodiče, kteří nás již delší dobu přemlouvají, abychom děti vzali na „velký kopec“.

Podmínkou přihlášení do tohoto kurzu je účast na loňském či předloňském kurzu Sněženek § Machrů , minimální věk 10 let a úroveň lyžování pokročilý lyžař.

Předem děkujeme za pochopení, že v zimní sezoně 2019 je tato nabídka pouze pro lyžaře, ne pro snowboardisty.

Kurzy budou probíhat jako naše klasické soboty, na které jsou děti zvyklé.

V současné době probíhá jednání s areálem Javor ohledně cen pernamentek a možnosti teplého oběda. Budeme vás informovat emailem.

Cena tohoto kurzu: 4 500 Kč
Cena obsahuje:
Dopravu autobusem, celodenní výuku lyžování pod vedením zkušených instruktorů lyžování (kvalifikace Svazu lyžařů ČR), pojištění na odpovědnostní plnění LŠ, správní poplatky.
Cena neobsahuje:
Lyžařské vleky, úrazové pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí.

Vše ostatní je shodné se sobotními kurzy